fbpx

Otomatik Kapı

Otomatik kapı modelleri Fenestra tarafından üretilen teknik özellikleri bakımından müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Kullanım ve teknik özelliklerine bağlı olarak birçok farklı çeşidi tercih edilebilir.

Otomatik kapı algılama sistemleri

Otomatik kapı

Otomatik kapı istanbul

Fotoselli olan otomatik kapı modelleri ısı ve harekete karşı duyarlı olup kendi kendine açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Güvenlik ve kolaylık sağlar.  Bu özelliği sayesinde kamusal alanlarda ve kalabalık içerikli mekanlarda herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kullanılabilen otomatik kapılardır. Aynı zamanda gelen kişileri algılama sistemi hatasız bir şekilde çalışmaktadır.

Yaya uygulamaları açısından oldukça yararlıdır. Mevcut bir şirketin otomatik bir sistem kullanarak yararlanabileceği çok büyük faydası vardır. En hızlı faydalarından biri ise, satışlarınızda görülen ciddi artıştır. İster inanın ister inanmayın, otomatik sistem, bir mekanı daha lüks bir görüntü sağladığından ve vitrinin çekiciliğini anında arttırdığından dolayı etkileri büyük ölçüde hissedilir. Doğal olarak bu da müşterilere özel olduklarını dair ince ama net bir mesaj vermenize olanak tanır. Sonuç olarak müşteriye kolaylık sağladığınızda, daha mutlu alışveriş imkanı da sağlamış olur, mutlu müşteriler de para harcamaya daha istekli olurlar.

Endüstriyel uygulamalar açısından da, otomatik bir sistem kullanmanın önemi ve faydası büyüktür. İlk olarak güvenlik açısından önem arz eder. Otomatik kapı sistemleri, sadece trafik sıkışıklığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda çalışanlarınızın yukarıdan açılan kapılardan ağır nesneleri kaldırırken veya taşıma işlemi sırasında yararlanmalarını sağlar. Böylelikle çalışanların konforunu da arttırmış olursunuz. Çoğu koşullarda, büyük endüstriyel kapıların ardına kadar açık bırakılarak kamyonların ve ağır makinelerin binaya girip çıkmasını kolaylaştırır. Ne yazık ki, sürekli olarak  kapıyı açık bırakmak  binaya da rahatsızlık verir.  Bu özellikle kış ve çok sıcak yaz aylarında görülür. Bu durumda, fotoselli işleri olan otomatik sistemler kullanmak tesisinize hem kolaylık hem de sürekli açık olan kapıdan yabancıların girmesini de önlemiş olacaksınız.

Engelli bireylerin mekanlara giriş çıkışlarında da aynı sistem devreye girmektedir. Otomatik algılama sistemleri montaj işlemleri sırasında aktif edilmektedir. Belli başlı durumlarda bu sistem devre dışı bırakılabilir. Temasa en az seviyelere indirgeyen, modern bir alt yapıya sahiptir. Tıbbi alanda hizmet veren kamu binalarında istenilen hijyeni ve sağlık kriterlerini yerine getirmektedir.

Otomatik kapı fiyatları ve Çeşitleri

Fotosel özellikli kapıların fiyatları

Fotoselli kayar kapı fonksiyonel özellikleri

 • Panel sistemleri oldukça dayanıklı olan bu üst düzey kapıların garanti süreleri 2 yıl ile 4 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Motorlu mekanizmaları sayesinde pratik şekilde kullanılmaya uygundur.
 • Cam olan versiyonları da mevcuttur ve uçları rodajlanmıştır. Motorları birden değil yavaş yavaş çalıştırılarak alıştırılır. Bu nedenle herhangi bir teknik soruna yol açmadan, güvenli şekilde otomatik kullanılabilir.
 • Dış çevrelere karşı mukavemet gücü oldukça yüksek malzemeler kullanılarak imal edilmiştir. Çizilmelere ve darbelere karşı ekstra korunaklıdır. Dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabildiği için yağmur ve benzeri yağış biçimlerinden de etkilenmez.
 • Dış cephe boyasında kullanılan ürünler renk solmalarına karşı da etkilidir. Sızdırmazlık seviyeleri ürün çeşitliliği baz alınarak farklılık gösterebilir. Üst düzey olan modellerinde sızdırmazlık büyük oranda müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Otomatik kapı sistemleri teknik özellikleri

 • Birçok farklı renkte ve tasarımda olan modelleri kataloğumuza bakılarak incelenebilir. Montaj işlemleri uzman personeller tarafından birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir.
 • Yedek parçalar ve onarımlar için de Fenestra yetkilileri ile iletişime geçilebilir.
 • Sessiz çalışma prensibinin yanı sıra ısı ve ses yalıtımı da sağlamakta olan duyarlı kapı modelleridir. İçerisinin güneş ışığından ve ısısından faydalanmasını sağlar. Giriş sistemleri tamamen elektronik devrelerle çalışmaktadır.
 • Kilit ve menteşe gibi sistemleri yeniden yapılandırılmıştır.

Fotoselli kapı şartnamesi nasıl olmalıdır?

 • Otomatik açma – kapama, dâhili radar temizleme, harici radar temizleme, kış konumu, tamamen kapalı, tamamen açık gibi kullanıcı işlevlerine sahip bir işlev seçme düğmesi gereklidir.
 • Fotoselli otomatik kayar kapı tüm hareketlerini kontrol edebilmeli, yüksek hızdan düşük hıza geçiş düzgün olmalıdır. Ayrıca, ani hareketlere izin vermemesi önemlidir. Çıkabilecek kullanım hatasından kaynaklanan arızalardan kendisini koruyabilecektir.
 • Otomatik kapı sistemleri açılma ve kapanma hızı, açılma ve kapanma freni, açılma süresi gibi parametreler trimpotlar ile ayarlanmalıdır.
 • Acil açma fonksiyonuna sahip olmalı, yangın durumunda açık olmalı ve açılmayı beklemelidir.
 • Otomatik kapı ve kasa motorları 1200 mm kanat açabilecek kapasiteye sahip olmalıdır.
 • Açık kalma zamanı 0-4sn arasında olmalıdır.
 • İki kanat için yük kapasitesi 250 kg olmalıdır.
 • Güç kaynağı voltajı 220 ile 230 volt arasında olmalıdır. Ayrıca 200 Volt ile 260 Volt arasında çalışabilen voltaj regülatörü gereklidir ve saha testleri sırasında 24 Volt kısa devre yapıldığında kontrol paneli korumasını kullanmalıdır. Bu parça kısa devre olduğunda tekrar çalışabilmelidir
 • Çalışma sürekliliği ve verimliliği yüzde yüz olmalıdır.
 • Fotoselli kapı, elektrik kesintisi durumunda en az 250 defa çalışabilecek akü sistemi ile donatılacaktır. Ayrıca pil eklenerek çalışma süresi 1250-2000’e yükseltilebilir. Pili bittiğinde veya gücü kesildiğinde kolayca açılıp kapatılabilir.  Bu mekanizma otomatik olarak kendini olarak programlar ve güç kapatıldıktan sonra güç geri geldiğinde çalışmaya devam eder.
 • Motor eksi 20 artı 70 derece sıcaklıklar arasında çalışabilmelidir.
 • Otomatik kayar kapı motorunun gücü 60 watt’tan az olmalıdır.
 • En az iki (2) yıl garantisi olmalıdır.

Cam kapı otomatik modelleri kullanım alanları nerelerdir?

Hastane, bakım evi, sağlık ocağı, market, tren / metro istasyon ve garları, kamu binaları, otomatik garaj kapısı sistemleri, otomobil sergileme alanları, havalimanları, AVM’ler, oteller ve fabrikalar gibi pek çok örnek verilebilir. Ayrıca, otomatik çelik fotoselli kapı sistemleri ihtiyacına göre boyut değiştirebilirler. 

Otomatik kapı fiyatları ne kadar? Ve nasıl hesaplanır?

Satış personelimize,  fotoselli otomatik kapı sistemlerinin takılacağı alanın ölçüleri bize göndererek fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Veya teknik ekibimiz yerinize gelip ölçüleri aldıktan sonra teklifi size iletebilirsiniz. Bununla ilgili tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmeniz olacaktır. Dilerseniz de Fenestra otomatik kapı sistemi olarak sizleri yerimizde ağırlamaktan da mutluluk duyarız.

OTOMATİK KAPI ÇEŞİTLERİ

Otomatik Hermetik Fotoselli Kapı

Sızdırmaz olarak değerlendirilen ve önemli mekânlar için tercih edilen bu kapılar, özellikle hava sızdırmazlığının gerekli olduğu mekânlarda kullanılmaktadır. Hastanelerde laboratuvarlarda, röntgen odalarında ve ameliyathanelerde tercih edilen fotoselli kapı ürünlerindendir. Soğuk hava depolarındaki sızdırmazlık en üst seviyedeyken, röntgen odasındaki sızdırmazlık seviyesi biraz daha düşüktür. Kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Fonksiyonel özellik bakımından da oldukça gelişmiştir. Özel elektronik giriş sistemleri, menteşe, kilit ve diğer aksamlarının gelişmiş özelliklere sahip olması, bu otomatik kapıların diğer önemli özellikleridir.

Manetli fotoselli kapı

Üst askı profil uygulamalı modeller, çerçevesiz fotoselli kapı seçeneklerinde uygulanan etkili sistemler arasında yer almaktadır. Cam kapıların uç kısımları rodajlanır ve güvenli şekilde kullanımı sağlanır. Üst bölümde bulunan fonksiyonel özellikler, otomatik kayar kapı sisteminin kullanımını pratik hale getirmektedir. Güncel ve etkili model seçenekleriyle, dış cephe dekorasyon özellikleriyle uyumlu özelliklere sahip bu ürünlerimiz, garantili özelliklere sahiptir. Sağlam, dayanıklı ve çizilmeyen özelliklere sahip cam yapısı, birinci sınıftır.

Eğrisel dairesel kayar otomatik kapı

En çok kullanılan ve son derece şık olmaları ve rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Hastane, avm, market, hava limanı, otel gibi birçok toplu yaşam alanlarında etkin bir kullanım imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda otomatik dairesel kapı kayma özelliği olan kapılar estetik görüntü oluşturmaları ile de kullanımı tercih edilmektedir. Farklı tasarımlarıyla mimari projeleri destekleyen özellikleri ile oldukça kullanışlı olmaktadırlar.

Yana kayar fotoselli kapı

Kapıyı açan özel motoru sayesinde, açma ve kapama işlemleri otomatik şekilde gerçekleşmektedir. Fotoselin kapsama alanı hemen giriş kısmıdır. Tam karşısına geçtiğiniz zaman fotosel sizi görür. 2-3 saniye bekledikten sonra kapanır. Açılması için fotoselin sizi tekrar fark etmesi gerekir. Elinizle perdeleme yaptığınız zamanda fotosel otomatik çalışır. Cam özelliği nedeniyle, karşıdan gelen kişi metrelerce öteden fark edilir. Böylelikle güvenliğe yardımcı olur. Dört çeşidi vardır. Prizmatik, hava perdeli, eğimli, medya paneli modelleri vardır.

Teleskopik yana kayar otomatik kapı

Büyük sitelerde, askeri alanlarda ve fabrika bahçelerinde en çok tercih edilen otomatik kapı sistemlerdir. Zeminde ray üzerinde otomatik hareket eden kapı, fotoselli sistemlerle hazırlanabilmektedir. Motor gücü, kapının ağırlığına göredir. Fotoselli kapı, bir ray üzerinde hareket etmektedir. Çark sisteminin hareket kabiliyeti kazandırması ile birlikte motor kapıyı açmaktadır. Fabrika girişlerinde büyük kamyonların geçişini çok kolay hale getirmektedir. Geçişlerin kontrolünde oldukça pratik olan bu kapılar, kumandalı özelliklere sahiptir.

Otomatik Döner Kapı

Özel mikroişlemci sistemi kapsamında bu akıllı otomatik döner kapı çeşitleri otomatik olarak arzu edilen hızlarda ayarlanabilir ve bu şekilde çalışabilir. Ayrıca elektrik kesimi gibi durumlar karşısında manuel olarak da kullanımı şansını yanında getirmektedir. En büyük özelliklerinden biri de her defasında X pozisyonunu korumak suretiyle ısı tasarrufu sağlayarak içeriye soğuk havanın ya da sıcak havanın çok fazla girmesine izin vermez. Diğer yandan bu sistemler içerisinde yaşlı ve engelli butonu bulunmaktadır ve bu sayede devri düşürecek yavaş hareket etme şansı elde edilebilmektedir.

Panik açılır fotoselli kayar kapı

Yangın, duman, patlama gibi durumlarda insanların bulundukları ortamdan güvenli ve hızlı bir şekilde tahliye edilmeleri gereklidir. Bu durumlarda güvenli şekilde tahliye imkanı sağlayan panik açılır fotoselli kayar kapı (Breakout) sistemlerimiz çıkış yönünde üzerine baskı uygulanmasıyla kanatların 90 derece dışarı açılmasını sağlar. Bu durum redundante denilen bir yöntemdir. Otomatik kapı sistemleri ile insanların bu şekilde kolayca tahliye edilmesini sağlar.

Değerli müşterimiz, en çok tercih edilen otomatik panjur sistemlerinden bahsetmek istiyoruz. Hiç zaman kaybetmeden https://www.fenestra.com.tr/otomatik-panjur/  bağlantıya tıklayarak, bilgi sahibi olabilirsiniz. Mutlaka ziyaret edin. 

İnstagram:  instagram.com/fenestrayapi  sayfamızı takip etmeyi, unutmayın. Maps üzerinden iletişime geçmek için buraya tıklayın.