fbpx

Otomatik Kapı

Otomatik kapı modelleri Fenestra tarafından üretilen teknik özellikleri bakımından müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Kullanım ve teknik özelliklerine bağlı olarak birçok farklı çeşidi tercih edilebilir.

Otomatik kapı algılama sistemleri

Otomatik kapı

Otomatik kapı

Fotoselli olan otomatik kapı modelleri ısı ve harekete karşı duyarlı olup kendi kendine açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde kamusal alanlarda ve kalabalık içerikli mekanlarda herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kullanılabilir. Aynı zamanda gelen kişileri algılama sistemi hatasız bir şekilde çalışmaktadır.

Engelli bireylerin mekanlara giriş çıkışlarında da aynı sistem devreye girmektedir. Algılama sistemleri montaj işlemleri sırasında aktif edilmektedir. Belli başlı durumlarda bu sistem devre dışı bırakılabilir. Temasa en az seviyelere indirgeyen, modern bir alt yapıya sahiptir. Tıbbi alanda hizmet veren kamu binalarında istenilen hijyeni ve sağlık kriterlerini yerine getirmektedir.

Otomatik kapı fiyatları ve Çeşitleri

Otomatik kapı fiyatları

Fotoselli kayar kapı fonksiyonel özellikleri

  • Panel sistemleri oldukça dayanıklı olan bu üst düzey kapıların garanti süreleri 2 yıl ile 4 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Motorlu mekanizmaları sayesinde pratik bir şekilde kullanılmaya uygundur.
  • Cam olan versiyonları da mevcuttur ve uçları rodajlanmıştır. Motorları birden değil yavaş yavaş çalıştırılarak alıştırılır. Bu nedenle herhangi bir teknik soruna yol açmadan, güvenli bir şekilde kullanılabilir.
  • Dış çevrelere karşı mukavemet gücü oldukça yüksek malzemeler kullanılarak imal edilmiştir. Çizilmelere ve darbelere karşı ekstra korunaklıdır. Dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabildiği için yağmur ve benzeri yağış biçimlerinden de etkilenmez.
  • Dış cephe boyasında kullanılan ürünler renk solmalarına karşı da etkilidir. Sızdırmazlık seviyeleri ürün çeşitliliği baz alınarak farklılık gösterebilir. Üst düzey olan modellerinde sızdırmazlık büyük oranda müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Otomatik kapı teknik özellikleri

  • Birçok farklı renkte ve tasarımda olan modelleri kataloğumuza bakılarak incelenebilir. Montaj işlemleri uzman personeller tarafından birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir.
  • Yedek parçalar ve onarımlar için de Fenestra yetkilileri ile iletişime geçilebilir.
  • Sessiz çalışma prensibinin yanı sıra ısı ve ses yalıtımı da sağlamakta olan duyarlı kapı modelleridir. İçerisinin güneş ışığından ve ısısından faydalanmasını sağlar. Giriş sistemleri tamamen elektronik devrelerle çalışmaktadır.
  • Kilit ve menteşe gibi sistemleri yeniden yapılandırılmıştır.

Kapı cam modelleri kullanım alanları nerelerdir? Hastane, sağlık ocağı, market, tren / metro istasyon ve garları, kamu binaları, otomobil sergileme alanları, havalimanları, AVM’ler, oteller ve fabrikalar gibi pek çok örnek verilebilir. Ayrıca, otomatik çelik kapı sistemleri ihtiyacına göre boyut değiştirebilirler.

OTOMATİK KAPI ÇEŞİTLERİ

Hermetik kapı

Sızdırmaz kapı olarak değerlendirilen ve önemli mekânlar için tercih edilen bu kapılar, özellikle hava sızdırmazlığının gerekli olduğu mekânlarda kullanılmaktadır. Hastanelerde laboratuvarlarda, röntgen odalarında ve ameliyathanelerde tercih edilen otomatik kapı ürünlerindendir. Soğuk hava depolarındaki sızdırmazlık en üst seviyedeyken, röntgen odasındaki sızdırmazlık seviyesi biraz daha düşüktür. Kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Fonksiyonel özellik bakımından da oldukça gelişmiştir. Özel elektronik giriş sistemleri, menteşe, kilit ve diğer aksamlarının gelişmiş özelliklere sahip olması, bu kapıların diğer önemli özellikleridir.

Manetli fotoselli kapı

Üst askı profil uygulamalı modeller, çerçevesiz fotoselli kapı seçeneklerinde uygulanan etkili sistemler arasında yer almaktadır. Cam kapıların uç kısımları rodajlanır ve güvenli şekilde kullanımı sağlanır. Üst bölümde bulunan fonksiyonel özellikler, otomatik kapı sisteminin kullanımını pratik hale getirmektedir. Güncel ve etkili model seçenekleriyle, dış cephe dekorasyon özellikleriyle uyumlu özelliklere sahip bu ürünlerimiz, garantili özelliklere sahiptir. Sağlam, dayanıklı ve çizilmeyen özelliklere sahip cam yapısı, birinci sınıftır.

Eğrisel dairesel kayar kapı

En çok kullanılan ve son derece şık olmaları ve rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Hastane, avm, market, hava limanı, otel gibi birçok toplu yaşam alanlarında etkin bir kullanım imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda dairesel kayma özelliği olan kapılar estetik görüntü oluşturmaları ile de kullanımı tercih edilmektedir. Farklı tasarımlarıyla mimari projeleri destekleyen özellikleri ile oldukça kullanışlı olmaktadırlar.

Yana kayar fotoselli kapı

Kapıyı açan özel motoru sayesinde, açma ve kapama işlemleri otomatik şekilde gerçekleşmektedir. Fotoselin kapsama alanı hemen giriş kısmıdır. Tam karşısına geçtiğiniz zaman fotosel sizi görür. 2-3 saniye bekledikten sonra kapanır. Açılması için fotoselin sizi tekrar fark etmesi gerekir. Elinizle perdeleme yaptığınız zamanda fotosel çalışır. Cam özelliği nedeniyle, karşıdan gelen kişi metrelerce öteden fark edilir. Böylelikle güvenliğe yardımcı olur. Dört çeşidi vardır. Prizmatik, hava perdeli, eğimli, medya paneli modelleri vardır.

Teleskopik yana kayar kapı

Büyük sitelerde, askeri alanlarda ve fabrika bahçelerinde en çok tercih edilen otomatik kapı sistemlerdir. Zeminde ray üzerinde otomatik hareket eden kapı, fotoselli sistemlerle hazırlanabilmektedir. Motor gücü, kapının ağırlığına göredir. Fotoselli kapı, bir ray üzerinde hareket etmektedir. Çark sisteminin hareket kabiliyeti kazandırması ile birlikte motor kapıyı açmaktadır. Fabrika girişlerinde büyük kamyonların geçişini çok kolay hale getirmektedir. Geçişlerin kontrolünde oldukça pratik olan bu kapılar, kumandalı özelliklere sahiptir.

Döner kapı

Özel mikroişlemci sistemi kapsamında bu akıllı otomatik döner kapı çeşitleri otomatik olarak arzu edilen hızlarda ayarlanabilir ve bu şekilde çalışabilir. Ayrıca elektrik kesimi gibi durumlar karşısında manuel olarak da kullanımı şansını yanında getirmektedir. En büyük özelliklerinden biri de her defasında X pozisyonunu korumak suretiyle ısı tasarrufu sağlayarak içeriye soğuk havanın ya da sıcak havanın çok fazla girmesine izin vermez. Diğer yandan bu sistemler içerisinde yaşlı ve engelli butonu bulunmaktadır ve bu sayede devri düşürecek yavaş hareket etme şansı elde edilebilmektedir.

Panik açılır fotoselli kayar kapı

Yangın, duman, patlama gibi durumlarda insanların bulundukları ortamdan güvenli ve hızlı bir şekilde tahliye edilmeleri gereklidir. Bu durumlarda güvenli şekilde tahliye imkanı sağlayan panik açılır fotoselli kayar kapı (Breakout) sistemlerimiz çıkış yönünde üzerine baskı uygulanmasıyla kanatların 90 derece dışarı açılmasını sağlar. Bu durum redundante denilen bir yöntemdir. Otomatik kapı sistemleri ile insanların bu şekilde kolayca tahliye edilmesini sağlar.

Değerli müşterimiz, en çok tercih edilen otomatik panjur sistemlerinden bahsetmek istiyoruz. Hiç zaman kaybetmeden https://www.fenestra.com.tr/otomatik-panjur/  bağlantıya tıklayarak, bilgi sahibi olabilirsiniz. Mutlaka ziyaret edin. 

İnstagram (https://www.instagram.com/fenestrayapi/) sayfamızı takip etmeyi, unutmayın.

WhatsApp ile İletişime Geçin
WhatsApp ile Gönder