Otomatik Kepenk Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

Dükkan, iş yeri ve depo gibi yerlerin korunmasında en iyi seçenek haline gelen otomatik kepenk seçenekleri, motorlu özelliği ile pratik kullanım özelliğine sahiptir. Bu tasarımların tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Bu sebepleri en iyi şekilde değerlendirerek, neden bu tasarımları tercih etmemiz gerektiğini daha iyi anlayabiliriz. Otomatik kepenk alırken dikkat edilecek olan hususların tümünü sizler için sıraladık. Bu belirlen önerileri mutlaka dikkatlice inceleyiniz.

 

 Otomatik Kepenk Neden Gereklidir?

1- Bu tasarımlar, hırsızlık olaylarının engellenmesinde oldukça etkilidir. Alarm sistemleri ile uyumlu olması ve kilit sisteminin hırsızlık olaylarına karşı oldukça etkili olması, bu tasarımların tercih edilmesinde etkili olmuştur. Güvenilirliği artırılmış profesyonel çalışmalardır.

 2- Motorlu özelliği ile tercih edilen bu tasarımlar, efor sarf etmeden açma ve kapama işlemini pratik bir şekilde gerçekleştirmektedir. Motorlar malzemenin ağırlığına göre tercih edilmektedir. Ayrıca açma veya kapama işleminde her hangi bir aksaklık meydana getirmemektedir.

3- Kumandalı olması diğer önemli bir avantajıdır. Garajlarda kullanılan tasarımlar, araçtan inmeden açma-kapama işlemini gerçekleştiriyor. Bu yönüyle oldukça kullanışlıdır. Zaman kazandıran kumanda sistemi anı zamanda servis imkanına da sahiptir.

4- Kenardaki contalar, dışarıdaki tozu ve kiri dışarıda tutmaktadır. Ayrıca şiddetli yağmurun etkisini de dışarıda tutmaktadır. Nem ve ısı izolasyon özelliği nedeniyle tercih edilen tasarımlardır.

5- Tasarımdaki parçaların içi boştur ve iç kısmındaki bölmeler dayanıklılığını artırmıştır. Dış darbelere karşı dayanıklı olan bu parçalar, sokaklarda meydana gelen şiddet olaylarında, dükkanınızı en iyi şekilde koruyacaktır.

Otomatik Kepenk Fiyatları Bilgi Al

 Kullanışlı ve Pratik Özelliklere Sahiptir

1- Estetik görsel özelliğe sahip bu tasarımlar, binaların dış dekor çalışmaları ile uyumlu tasarlanabilmektedir. İş merkezlerinde iç mekanlara özel tasarımlar, iş merkezinin genel yapısı ile uyumludur. Bu konu hakkında detaylı makalemizi ilgili  (https://www.fenestra.com.tr/otomatik-kepenklerin-hayatimiza-sagladigi-3-fayda/)  linkten öğrenebilirsiniz.

2- Renk seçeneğine sahip olması diğer önemli avantajıdır. İster iç mekan için olsun, ister dış mekan için olsun, istenilen renkte üretilebilmektedir. Renklendirme çalışmaları dayanıklı ve kullanışlıdır.

3- Alüminyum ve çelik özelliğine sahip bu tasarımlar, paslanmaz özelliklere sahiptir. Nemin olumsuz etkilerine karşı dayanıklı olması nedeniyle tercih edilen tasarımlardır. Dışarıdaki tozu ve kiri içeri almayan bu tasarımlar, etkili koruma sağlamaktadır

4- Bu tasarımlar, servis imkanına sahip tasarımlardır. İmal eden ve montaj yapan firmalar, aynı zamanda servis hizmeti de sunmaktadır. Motor arızaları, kumanda arızaları ve diğer arızalar, servis elemanları tarafından tamir edilmektedir.

5- Uygun fiyat seçeneklerine sahip bu ürünler, yeni nesil teknoloji ile üretilmiştir. Eski modellerde meydana gelen birçok problem yeni nesil tasarımlarda meydana gelmemektedir. Takılma, toplanma ve sıkışma gibi problemler yeni nesil tasarımlarda meydana gelmemektedir.